Co na Ciebie czeka w Saalbach?

Saalbach jest jedną z chętniej wybieranych miejscowości w Austrii nie tylko zimą, ale także latem. Jest to bardzo malownicze miejsce otoczone niezwykłymi pasmami gór Doliny Glemmtal. Jest to jeden z 10 najlepszych narciarskich rejonów.

źródło: pixabay.com

To właśnie tutaj znajdują się znane wszystkim narciarzom centra Saalbach i Hinterglemm. Region ten obejmuje miejscowości Saalbach-Hinterglemm oraz Leogang. Saalbach oferuje ponad 200 km tras zjazdowych o różnorodnych stopniach trudności, stoki z głębokim śniegiem. Warto także wiedzieć, że w miejscu tym jest wiele wyciągów oraz 400 armatek śnieżnych, które w każdej chwili mogą odśnieżyć stoki. W miejscu tym świetnie odnajdą się także snowboardziści, dla których przygotowano dobrze oświetlone funparki.

Dlaczego warto jechać do Saalbach?

  • wiele szkół narciarskich
  • odpowiednie miejsce dla początkujących i uczących się narciarzy
  • osoby posiadające karnet mogą bezpłatnie korzystać ze Skibusów
  • wokół miejscowości został wyłączony ruch samochodowy
  • trasy specjalnie przygotowane dla snowboardzistów

Czy latem warto jechać do Saalbach?

Region Saalbach jest miejscem, które także świetnie sprawdzi się do letniego urlopu. Można tu wybierać się w górskie i rowerowe wycieczki. 400 kilometrów wytyczonych tras spacerowych Saalbach Hinterglemm zalicza się do regionów o największej liczbie szlaków turystycznych w Austrii. Rowerzyści znajdą tutaj 160 km ścieżek. Oprócz różnorodnych sportów znajdziemy tutaj także 9-dołkowe pole golfowe w Saalbach. Znajdzie się tu także miejsce dla zapalonych koniarzy, czy wędkarzy.

źródło: pixabay.com

Saalbach-Hinterglemm są miastami zwartymi, dzięki czemu odległości między nimi nie są duże, a więc przemieszczenie między barami nie stanowi żadnego problemu. Jednymi z chętniej odwiedzanych barów nocą są Bobby’s Bar i Bauers. Thuneralm, który położony jest na stokach także jest miejsce, które warto odwiedzić, ponieważ to właśnie tam znajdziemy tanie piwo. Mniej więcej 100 metrów w górę stoku od Hinterglemm, znajdziemy Goastall. Możemy tam bardzo miło i przyjemnie spędzić wieczór, następnie zjechać o zmroku na dół na nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *