Dlaczego warto wybrać Stubai na narty?

Stubai to dolina położona w Tyrolu w niedużej odległości od Innsbrucku. Jej otoczenie to lodowce, więc narty w Stubai są wybierane przez tak wiele osób na urlop. Dlaczego warto wybrać Stubai na narty?

stubai snoawbord

źródło: stubaier-gletscher.com

Dlaczego warto wybrać Stubai na narty?

Stubai to jedno z chętniej wybieranych miejsc na narty. Jednak przed wyborem Stubai na miejsce, gdzie chcemy spędzić urlop, powinniśmy wiedzieć kilka rzeczy. Baza wypadowa na lodowiec Stubai położony jest w Neustift, codzienne dojazdy do Neustift są pewną niedogodność, jednak warto się poświecić, aby cieszyć się walorami narciarskimi, jakie są na lodowcu.

Trasy narciarskie znajdują się na wysokościach od 1750 do 3200 m n.p.m. w większości, znajdują się tu trasy o średnim stopniu trudności. Jeśli jednak szukamy mocniejszych wrażeń, znajdziemy tu także trudniejsze trasy. Stubai to także świetne miejsce na wyjazdy z dziećmi, z myślą o najmłodszych narciarzach znajduje się tu Klub Narciarski Myszki Miki.

Narciarstwo biegowe możliwe jest na najwyżej położonej trasie, która znajduje się na wysokości 2600 m n.p.m. szlaki wyznaczane, są w zależności od warunków śniegowych.

Lodowiec Stubai jest największym lodowym terenem narciarski w Austrii, dzięki swoim ofertą dla rodzin, zdobył już kilka wyróżnień. Teren narciarski to 26 wyciągów i 34 trasy zjazdowe, odnajdą się tu ci bardziej doświadczeni i mniej doświadczeni narciarze.

pogoda stubai

źródło: pixabay.com

Jaka pogoda jest w Stubai?

Warunki pogodowe pozwalają nam na wyjazdy na narty nawet do czerwca. Stoki na lodowcu otwierane są czasami nawet już w połowie września, a zamykane mniej więcej na koniec maja. Więc jeżeli wiosną zechcemy udać się na narty, to powinniśmy wybrać właśnie stoki na lodowcu Stubai.

Ciekawostka: Na wysokości niemalże 3000 m n.p.m. 30 metrów pod stokiem została wydrążona lodowa jaskinia, w której możemy dowiedzieć się historii o powstaniu lodowców.

Podsumowując Stubai to miejsce, które sprawdzi się jednakowo na wyjazdy z dziećmi, ale także kiedy marzy nam się jazda na lodowcu samemu. Odnajdzie się tu zarówno zapalony narciarz, jak i snowboardzista.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *