Czy w Dolomitach są niedźwiedzie?

Góry to naturalne środowisko do życia niedźwiedzi. Jednak nie każde góry są zamieszkane przez niedźwiedzie. Sprawdźmy, czy w Dolomitach można spotkać niedźwiedzia i co zrobić w przypadku, kiedy się na niego natkniemy?

Czy w Dolomitach są niedźwiedzie

Źródło: pixabay.com

Niedźwiedzie w Dolomitach są dzisiaj rzadkością. Z pewnością nie spotkamy ich w zatłoczonych kurortach narciarskich. Kilka niedźwiedzi żyje w parku narodowym Adamello-Brenta Trentino. Co ciekawe, wraz z przewodnikiem można wybrać się na polowanie na niedźwiedzia z aparatem fotograficznym. W tym regionie udało się przywrócić populację niedźwiedzia brunatnego dzięki wprowadzeniu programu „Life Ursus”. Co ciekawe, w innych gór nie znajdziemy niedźwiedzi.

Jednak podczas spotkania z niedźwiedziem, pamiętajmy o tym, że nie jest to miła zabawka, a prawdziwy niebezpieczny drapieżnik. Dlatego jeśli chcemy zobaczyć niedźwiedzia na żywo, to tylko z przewodnikiem.

Niedźwiedzie w Polskich górach

Niedźwiedzi nie brakuje za to w Bieszczadach. Jest ich tam sporo, populacja może liczyć nawet około 80 osobników. Niedźwiedzie są szczególnie pobudzone wiosną i jesienią, dlatego w tym czasie lepiej nie chodzić po górskich szlakach w Bieszczadach, aby dać spokojnie żyć niedźwiedziom. A poniżej załączamy ostatni filmik Pana Kazimierza Nóżki, który jest leśniczym. Ostatnio miał bliskie spotkanie z rodziną niedźwiedzi, pomimo zimy ta rodzinka nie śpi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *