Gastein w Austrii – sprawdź jakie atrakcje czekają na Ciebie

W Austrii mamy wiele pięknych regionów narciarskich. Tutaj przyjrzymy się bliżej Gastein. Przedstawimy wam jego miasta, ośrodki narciarskie, opiszemy trasy i najciekawsze sposoby na spędzanie wolnego czasu. Zapraszamy na małą podróż po Gastein.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Dolina Gastein

Jej tereny były już zasiedlone 2000 lat temu przez rzymian, to tutaj Celtowie wydobywali złoto. Z czasem jego wydobycie przestało się opłacać i dolina zaczęła podupadać pod względem gospodarczym. Ożywienie nastąpiło dopiero za panowania Habsburgów. Między innymi dzięki temu, dziś w skład Doliny Gastein wchodzą 3 miejscowości i 4 ośrodki narciarskie.

Miejscowości w Dolinie Gastein:

Bad Gastein – Położona na wysokości 1002 metrów, w Wysokich Taurach. Miejscowość ta słynie ze swoich uzdrowisk. Zamieszkuje ją 4171 mieszkańców. Tutaj możemy skorzystać z term skalnych oraz cieplic radioaktywnych. To również bardzo znany ośrodek sportów zimowych.

Bad Hofgastein – Ta miejscowość jest położona w najbardziej słonecznym obszarze doliny. Tutaj możemy zrobić świetne zakupy, ponieważ w samym centrum miasta mamy deptak i dużo ciekawych sklepów. Ta miejscowość kiedyś słynęła ze specjalnych przywilejów targowych.

Dorfgastein – to miejscowość znajdująca się już u wejścia do doliny. To świetne miejsce na spokojny, zimowy lub letni urlop. Główną atrakcją w tym miejscu jest Aquapark i wellness Solarbad. Najczęściej jest on odwiedzany przez rodziny z dziećmi, ponieważ tutaj nie brakuje atrakcji dla najmłodszych miłośników białego szaleństwa. Warto wspomnieć, że wyciągi z tej miejscowości są połączone z doliną Grossarltal. Dzięki temu możemy przemierzać długie kilometry tras narciarskich.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Ośrodki narciarskie w Dolinie Gastein:

Grossarltal – łączna ilość tras wynosi 71 km

Stubnerkogel-Angertal-Schlossalm – który ma swój początek w W Bad Hofgastein i Bad Gastein. Łączna długość tras w tym ośrodku wynosi 86 km.

Graukogel – do niego również wyruszymy z Bad Gastein. Tutaj mamy jedynie 12 km tras, jednak są one bardzo trudne i wymagają od narciarzy ogromnych umiejętności.

Sportgastein – położony na wysokości 1584 – 2650 m n.p.m., możemy skorzystać z 26 km tras, jest to najwyżej położony ośrodek na ziemi Salzburskiej. Ośrodek słynie z doskonałych warunków do freeridu, platformy widokowej oraz mostu linowego, zawieszonego na wysokości 2600 m n.p.m.

Warto odwiedzić to miejsce, w tej dolinie każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *