Gdzie na narty w maju?

Na narty zawsze jest dobra pora. Trzeba tylko znać ośrodki narciarskie, w których nie brakuje śniegu. Przedstawiamy wam 3 ośrodki narciarskie w Europie, w których można śmigać na nartach nawet w maju.

3 najlepsze ośrodki narciarskie działające również w maju:

Hintertux

To cieszący się dużą popularnością ośrodek w Austrii. Co najważniejsze jest czynny przez 365 dni w roku. To ogromny lodowiec, który daje nam największy wybór tras narciarskich od kwietnia do listopada. Na tym lodowcu znajdziemy wiele nowoczesnych kolejek. Możemy tam skorzystać z 40 lub nawet 60 kilometrów tras. Ich ostateczna liczba zależy od śnieżnego sezonu. Oprócz narciarskiego szaleństwa, możemy skorzystać tutaj z różnych imprez i festiwali organizowanych w prawie każdy weekend.

gdzie na narty w maju

Zermatt

To kolejny narciarski ośrodek, który jest czynny przez cały rok. Znajduje się on w Szwajcarii, to właśnie tam możemy podziwiać słynny szczyt Matterhorn. Na tak małym terenie znajdziemy aż 29 czterotysięczników. Przez cały rok na narciarzy czeka 25 kilometrów tras. Natomiast w środku narciarskiego sezonu, możemy skorzystać z 162 km tras zjazdowych, w tym 31 km tras łatwych, 118 km tras średnich i 11,9 km tras trudnych. Oprócz tego, narciarze biegowi mogą skorzystać z 9 kilometrowej trasy. Co ważne, ten ośrodek ma połączenie z Cervinią. Tutaj zawsze masz idealne warunki śniegowe przez cały rok.

matterhorn

Tignes

Ośrodek narciarski położony we Francji. Oblegany przez sportowców uprawiających sporty zimowe na najwyższym poziomie. Przez cały rok możemy skorzystać z tras na lodowcu Grande Motte, latem odwiedzają go sportowcy z całego świata. W tym ośrodku narciarskim możemy skorzystać również z innych rozrywek, takich jak: nurkowanie pod lodem, łyżwiarstwo, helliskiing, wędrówki w rakietach śnieżnych, czy pojeździć na skuterach śnieżnych.  Narciarze mogą skorzystać z szerokich i stromych stoków. Tutaj mamy do dyspozycji dwie trasy niebieskie oraz cztery czerwone. Przy tym jest jeden wyciąg krzesełkowy, a także pięć orczyków. Natomiast pod lodowcem mamy siedem zjazdów, a także pięć wyciągów. Przez cały sezon możemy skorzystać z 50 kilometrów tras o różnych poziomach trudności.

mountain-775850_960_720

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *