Jak ubrać się w góry latem?

Ubierając się na wycieczkę po górach latem, nigdy nie wiemy na jakie buty, czy też odzież się zdecydować. W tym krótkim poradniku postaramy się wam pokazać jak najlepiej ubrać się w góry latem.

źródło: pixabay.com

Nie ważne, czy wybieramy się w góry, czy na biwak, podstawowym elementem jest plecak. Najważniejsze czym się powinniśmy kierować przy zakupie plecaka to funkcjonalność i waga. Warto także zwrócić uwagę na to, abyśmy mogli się łatwo dostać do plecaka, najlepiej, abyśmy mieli możliwość dostać się do niego zarówno z boku, jak i z dołu. Ważnym elementem są też pasy, warto, aby były one regulowane. Jeżeli w zestawie plecaka nie mamy pokrowca, który spowoduje, że deszcz nie zamoczy nam wnętrza, powinniśmy go dokupić.

Przejdźmy więc do ubioru w góry, świetnie sprawdzą się oddychające i lekkie spodnie, zastanówmy się także nad zakupem spodni z odpinanymi nogawkami. Nieprzemakalne spodnie mogą powodować, że skóra nie będzie oddychała, dlatego lepiej zdecydować się na spodnie z szybko schnącego materiału. Następnym elementem jest kurtka, która z kolei powinna być nieprzemakalna, dodatkowo powinna być ona także ciepła w razie np. silnych wiatrów. Można powiedzieć, że najważniejszym elementem są buty, w zależności od tego, czy mamy zamiar biegać terenowo, spacerować z psem, czy też wybierać się w góry.

źródło: pixabay.com

Kupując buty szczególnie na piesze wycieczki, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby były one wygodne, nie możemy zakładać, że buty się rozbiją, bądź dopasujemy je wkładkami, aby odpowiednio leżały. Jeszcze do niedawna wymagane było, aby buty sięgały za kostkę, teraz jednak nie ma takiej potrzeby. Ważnym elementem są także skarpety, powinny być one wykonane z materiału, który będzie oddychał, nie ma nic gorszego niż odparzenia, dlatego lepiej nie kupujmy skarpetek ze sztucznych materiałów. Wiele osób decyduje się na zakup nie przemakalnej peleryny jest to jednak część odzieży, która niekoniecznie będzie nam potrzebna, ponieważ nie spowoduje, że nasza odzież się nie przemoczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *