Lodowiec Hintertux , co musisz o nim wiedzieć?

Lodowiec Hintertux w Zillertal oferuje turystą jazdę na wysokości 3000 m przez 365 dni. Zima, wiosna, lato, jesień we wszystkie te pory roku możemy wybrać się do Zillertal, aby posuszować na stoku. Zobacz co musisz wiedzieć o najbardziej znanym i lubianym lodowcu Europy. 

źródło: pixabay.com

Szerokie zjazdy, które są nienaruszone i zawsze pokryte białym puchem zbocza przynoszą wiele radości i wnoszą wiele urozmaiceń do naszego wyjazdu do Zillertal. Dużym urozmaiceniem w ostatnim czasie stał się Funslope Hintertux, który oferuje atrakcję i zabawę każdemu bez względu na wiek.

Wiele osób uważa Hintertux za najlepszy lodowiec w całej Europie. Stoki na lodowcu sprawdzają się nie tylko dla kadry trenującej przed sezonem, ale także dla osób, które szukają miejsca, gdzie, mogłyby jeździć na nartach bez względu na porę roku.

Trochę informacji o ośrodku:

Długość tras zjazdowych – 60 km

  • Trasy łatwe – 14 km
  • Trasy średni- 35 km
  • Trasy trudne- 11 km

Ilość tras biegowych – 1

  • Długość tras biegowych – 20 km

Wysokość 1500 – 3250 m n.p.m.

Wyciągi czynne są od 8.15 do 16.30

Zwolenników ekstremalnego narciarstwa, ucieszy fakt, że także dla nich znajdzie się tutaj specjalna trasa, rozpoczyna się ona przy górnej stacji kolejki, przebiega ona przez stoki lodowca, Rastkogel oraz Eggalm.

Miejsce to praktycznie co roku dostaje 5 gwiazdek w kategoriach takich jak gwarancja śniegu, najlepsze i bardzo zróżnicowane stoki, czystość i higiena czy snowpark.

źródło: pixabay.com

Ciekawostka

Najpiękniejszy punkt widokowy na lodowcu to platforma, która jest położona na wysokości 3.250 m n.p.m. Warto wiedzieć, że do tego miejsca dotrą także osoby niepełnosprawne, które korzystają z nart mono ski bądź te, które jeżdżą na wózkach inwalidzkich .

W ośrodku oprócz wyciągów i stoków dla dzieci, narciarstwa turowego, jazdy poza trasami i wielu innych atrakcji dla narciarzy i snowboardzistów, znajdziemy także inne rozrywki, z których możemy skorzystać po nartach bądź w czasie wolnym takich jak dyskoteki i bary, czy centrum fitness, a nawet lodowisko.

Do Hintertrux także dotrzemy bez problemu samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *