Najciekawsze kurorty narciarskie w Austrii

Na liście najlepszych kurortów w Austrii znajdują się trasy testowane przez największy wakacyjny portal o Alpach. Wyłoniono zwycięzców w kilku kategoriach – najlepsze kurorty dla narciarzy, snowboardzistów, rodziny i sportowców.

austria

Dla sportowców wyłoniono dwa : Bad Kleinkirchheim (Karyntia) oraz Kitzbühel (Tyrol).
Pierwszy jest to 85 km czarnych i czerwonych tras zjazdowych, a w tym wiele wyposażonych w analizę prędkości.
Ten drugi to świetne miejsce zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów, a wiele czarnych tras stanowi dla nich spore wyzwanie.

mapa_narciarska_Kirchberb_kitzbuhel

Natomiast dla rodzin wybierających się na wypoczynek do Austrii wybrano 4 kurorty narciarskie.
Są to :
Hochficht (Górna Austria) – położony na pograniczu Niemiec, Austrii i Czech region narciarski głównie polecany dla całych rodzin.

Gastein (Salzburg)- Oferuje on duży obszar polecany dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Są tu również takie atrakcje jak wyciągi dostosowane dla początkujących, Magic Carpets oraz można nauczyć się jeździć pokonując ustawione przeszkody.

Wildschönau (Tyrol)– Jesttu wiele łatwych i różnorodnych tras, a dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.
Ostatni z wytypowanych kurortów to Villacher Skiberge (Karyntia) – leży na pograniczu Słowenii, Włoch i Austrii. Oferuje wspaniałe stoki dla początkujących.

Austria---podzial-na-regiony

A dla tych którzy szukają nowych wrażeń na trasach zostały wybrane dwa kurorty narciarskie takie jak : Saalbach Hinterglemm Leogang (Salzburg) – proponujący 200km tras wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia techniczne które zapewniają ekscytujące i niezapomniane szaleństwo zimowe.

Drugi to Salzburger Sportwelt – Nieustanne inwestycje w dziedzinie poprawy jakości tras i systemów naśnieżania gwarantują rozkosze białego szaleństwa „najwyższych lotów”. Połączenie z trasami Wagrain/Flacha. Z centrum miejscowości (600 m) wyciągi Hahnbaumlifte wwożą narciarzy na tradycyjną, rodzinną górkę narciarską St. Johann (1.200 m). Stąd prowadzi oświetlony tor saneczkowy do centrum. 3 profesjonalne, przyjazne dzieciom szkółki narciarskie i snowboardowe zadbają o urozmaicenie podczas szusowania na stokach, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.

Jeden komentarz
  1. Kai 47 lat ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *