Kiedy najlepiej wybrać się na urlop w Alpy

Pasmo Alp rozciąga się na terytorium kilku państw europejskich: Słowenii, Austrii, Włoch, Niemiec, Liechtensteinu, Szwajcarii i Francji. Najchętniej odwiedzane przez turystów są Alpy austriackie, chociaż najwyższy szczyt gór – Mont Blanc – położony jest na granicy francusko-włoskiej.

b

Alpy należą do jednych z najbardziej znanych gór nie tylko w Europie, ale i na świecie. Wiele osób marzy, by chociaż raz w życiu wybrać się na wycieczkę w Alpy i zobaczyć fascynujące krajobrazy rozciągające się z alpejskich szczytów. To doskonałe miejsce na zimowe szaleństwa na stoku, ale również cel wielu wycieczek wakacyjnych.

Ludzie przyjeżdżają w Alpy z całego niemal świata, aby móc rozkoszować się śnieżnymi szaleństwami nawet w okresie letnim. Alpy to nie tylko doskonałe miejsce na zimowe szaleństwa na śniegu. To prawdziwy azyl, w którym możesz cudownie wypocząć, zrelaksować się i nabrać sił na następne kilka miesięcy.

c

Latem alpejskie łąki zadziwiają bogactwem fauny i flory. Na górskich szlakach możesz spotkać kozicę górską, alpejskiego koziorożca, zająca bielaka, świstaka, orła, wrończyka, a nawet niedźwiedzia brunatnego.

W Alpach atrakcje są przez cały rok. Tak więc możemy cieszyć się urlopem zarówno latem jak i zimą. W zależności od tego czy interesuje nas bardziej jazda na nartach czy może interesują nas bardziej letnie atrakcje wybieramy sobie termin wymarzonego wyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *