Najpopularniejsze miejsce w Europie słynące z dośnieżania

Miejscem w Europie, które jest mistrzem w odśnieżaniu stoków, bezapelacyjnie jest Reiteralm, jest to stacja na pograniczu Styrii i Kraju Salzburskiego. Co trzeba wiedzieć o Reiteralm?

Reiteralm

źrodło: ski-reiteralm.at

Najpopularniejsze miejsce w Europie słynące z dośnieżania

Na pobliskich łąkach Reiteralm pasą się owce i krowy, jednak stok Holzerpiste jest całkowicie zaśnieżony i zgodnie z wymogami odpowiednio zlodowacony. Górna stacja ośrodka znajduje się poniżej 1900 m n.p.m, a dolna na 750 m n.p.m. więc miejsce to robi naprawdę wielkie wrażenie. Trasa Holzerpiste jest dużo bardziej atrakcyjna do treningów niż jej odpowiedniki na lodowcach, a to dzięki temu, że jest urozmaicona i przede wszystkim stroma.

Reiteralm może pochwalić się kilkoma złotymi medalami, które zostały mu przyznane za najlepiej przygotowane trasy zjazdowe.

Przygotowanie do sezonu zaczyna się tutaj już poprzedniej zimy! Nadmiary śniegu zgarniane  są ratrakami na olbrzymie pryzmy, jeżeli pogoda pozwala, produkuje się nowe zasoby armatkami. Kiedy sezon już się kończy, sterty okrywane są białą włókniną i w ten sposób czekają na następny sezon, nawet jeżeli jest bardzo gorącą, zapasów ubywa na nie więcej niż 25 proc.

urlop z dziećmi góry

źródło: mirror.co.uk

Nic się nie marnuje, czyli woda z topniejącego śniegu na zboczach, czy górskich potoków odprowadzana jest do trzech sztucznych zbiorników, z których to właśnie następnego roku czerpana jest do instalacji dośnieżających. Nie dość, że rozwiązanie to bezapelacyjnie jest bardzo ekologiczne, to mieszkańcy wiosek nie narzekają na brak wody w kranie, co często zdarza się w pobliżu większości kurortów zimowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *