Jakie narty dla dziecka?

Pierwszy raz jedziesz na narty z dzieckiem? Zastanawiasz się jakie narty będą dla niego najlepsze? Sprawdź nasze wskazówki, na co zwrócić uwagę przy zakupie nart dla dzieci.

Źródło: pixabay.com

Narty dla dzieci powinniśmy kupować w sklepie sportowym, gdzie profesjonalna obsługa zawsze nam doradzi. Jest to szczególnie ważne, kiedy nie znamy się na sprzęcie. Oto najważniejsze aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie nart dla dzieci:

  • Odpowiednia długość

Co ważne, narty powinny być dopasowane do wzrostu dziecka, nie mogą być zbyt długie, ważne aby sięgały maksymalnie do podbródka dziecka. W przypadku, kiedy dziecko całkiem dobrze radzi sobie na stoku, można kupić narty, które swoją wysokością sięgają do oczu. Natomiast narty, których wysokość sięga do czoła, są dla dzieci, które dobrze radzą sobie na trudnych trasach.

  • Kształt i giętkość

Narty powinny być wytaliowane i elastyczne. Nie mogą być wykonane z materiału, który sprawia, że są zbyt sztywne. Dzieci nie mają tyle siły co dorośli, więc mogą sobie nie poradzić ze sztywnymi nartami.

  • Wiązania

Najlepiej, jeśli są regulowane, wtedy można ustawić je indywidualnie do buta dziecka. Wiązania nie mogą być zbyt ciasne, ani zbyt luźne. Ze zbyt ciasnego wiązania narta może się wypiąć podczas upadku, a ze zbyt luźnego noga ucieka podczas zwykłego zjazdu

  • Zakupy z dzieckiem

Gdy kupujemy narty dla dziecka, powinniśmy zabrać je ze sobą do sklepu. Wtedy dziecko może je przymierzyć, łatwiej jest wybrać odpowiednią długość i model.

  • Kask

Oprócz nart nie zapominajmy o zakupie kasku dla dziecka. Dzięki niemu możemy uchronić dziecko przed niebezpiecznymi urazami głowy w przypadku upadku.

  • Buty

W przypadku najmłodszych i lekkich dzieci wystarczą miękkie buty dziecinne zapinane na 1 lub 2 klamry. W przypadku dzieci starszym, można kupić im buty typu Junior.  Jednak pamiętamy o tym, aby nie były za duże więcej niż o jeden rozmiar. Za duże buty powodują zbyt duży lyz u utrudniają naukę jazdy na nartach.

narty dla dzieci

Źródło: pixabay.com

Udany wyjazd narciarski, to nie tylko dobre narty, ale również odpowiednie miejsce

Warto zastanowić się również nad tym, gdzie jechać na narty, aby rodzinnie spędzić zimowy urlop. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wyjazd do Austrii. Np. na austria-na-narty.pl znajdą Państwo dużo ciekawych regionów narciarskich dostosowanych do potrzeb rodzin z dziećmi. W Austriackich Alpach są kurorty z przedszkolami narciarskimi, zimowymi placami dla najmłodszych, torami saneczkowymi, bogatymi Snowparkami, a nawet rodzinne baseny z leczniczą wodą z gorących źródeł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *