Na narty z psem – sprawdź przyjazne ośrodki narciarskie w Austrii

Nie wyobrażasz sobie wyjazdu narciarskiego bez swojego czworonożnego przyjaciela? Sprawdź, w których regionach narciarskich znajdziesz hotele przyjazne czworonogom. Przedstawiamy najlepsze miejsca do Skijouringu w Austrii. 

skijouring

Źródło: pixabay.com

Skijouring w Austrii – najlepsze ośrodki

Zillertal

To świetny ośrodek dla osób, które uwielbiają sporty zimowe. Jest to idealne miejsce dla ludzi młodych, rodzin z dziećmi, czy narciarzy z czworonożnymi przyjaciółmi. Jest zaliczany do największych ośrodków narciarskich w Austrii. Co ciekawe, w Zillertal Arenie możemy skorzystać ogólnie ze 170 km tras narciarskich oraz z 51 wyciągów. Tutaj każdy miłośnik zimowego szaleństwa znajdzie kawałek stoku tylko dla siebie.

Saalbach

Ten ośrodek narciarski jest położony w dolinie Glemm. Możemy tam skorzystać z ponad 270 km tras narciarskich, 70 kolejek oraz 10 km tras biegowych. Tutaj stoki są szerokie, w sam raz dla rodzin z dziećmi. Oprócz jazdy w dzień, można pozjeżdżać specjalnie oświetlonymi trasami. Zabawa nie kończy się wraz z zachodem słońca. Mamy tutaj niezliczoną ilość restauracji i pubów. Tutaj jest mnóstwo miejsca do zwiedzania okolicy po niewyznaczonych trasach.

Stubaital

To dolina lodowcowa, szczególnie często odwiedzana przez Polaków. Tutaj oprócz zwykłych tras narciarskich możemy skorzystać z 4 tras saneczkowych, a także 2 pętli dla miłośników narciarstwa biegowego. Co ważne, tutaj śnieg leży na stoku od października do czerwca. Dodatkowym plusem jest to, że ten region leży bardzo blisko Austriackiej stolicy sportu Innsbrucku. W tym miejscu trafimy również na wiele ciekawych wyprzedaży.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Co zabrać na skijouring?

Biegacz: musi mieć ze sobą dobre narty, kijki, lekkie zimowe ubranie, pas.

Pies: specjalne szelki, amortyzator i wcześniej sprawdzić, czy piesek będzie z nami biegał.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *