Nassfeld – Czyli Austria, narty i Ty.

Należy do najpiękniejszych ośrodków w Austrii, naprawdę jest warty odwiedzenia. Leży w Alpach Karnickich, w kraju związkowym Karyntia. Jest położony tuż przy granicy Włosko-Austriackiej.

Nassfeld

Stoki w Nassfeld:

   To miejsce cieszy się dużą popularnością nie tylko ze względu na dobre warunki śniegowe ale i dzięki świetnie przygotowanym trasom rozciągającym się na długości 110 km. Na terenie ośrodka znajduje się łącznie trzydzieści wyciągów, w tym są gondolki, orczyki oraz wyciągi krzesełkowe.

   Na fanów narciarstwa czeka 41 tras oraz dwa snowparki. Dominują trasy trudne, łącznie liczą 69 kilometrów. Amatorzy mogą skorzystać z kilku tras łatwych, których długość wynosi 30 km. Osoby lubiące duży zastrzyk adrenaliny mają do dyspozycji kilka tras bardzo trudnych o łącznej długości 11 kilometrów. Oprócz tego, na narciarzy czekają 2 km trasy nocnej.

Bardzo dobre warunki do narciarstwa zaczynają się już w grudniu, a kończą w marcu.

Nassfeld...1

Dodatkowe atrakcje:

Oprócz snowparków, turyści mogą skorzystać z lodowiska, Fun Parku, w którym można uprawiać wiele rodzajów sportów zimowych, oprócz tego jest tam tor saneczkowy. Ten teren jest bardzo atrakcyjnych dla osób lubiących aktywny wypoczynek.

Najmłodsi narciarze w Nassfeld

Jadąc do tego ośrodka z dziećmi, można oddać je pod opiekę w szkółce narciarskiej bądź do przedszkola. Oczywiście jest to możliwe po uregulowaniu odpowiedniej zapłaty.

Po szaleństwach na stoku można wypocząć i dobrze zjeść w hotelu. W niektórych z nich są organizowane dyskoteki, na których będziecie się świetnie bawić.

Z Polski  można dojechać już w kilka godzin. Niestety największą wadą jest to, że w weekendy i dłuższe wolne dni, ośrodek cieszy się bardzo dużą popularnością i po prostu jest tłoczno. Pocieszający jest fakt, że w tym miejscu nie brakuje słońca, istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafimy na piękną pogodę.

Jeden komentarz
  1. Gosia 47 lat ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *