Jakie ośrodki w Austrii są najbliżej Polski?

Wyjeżdżając na urlop mamy pewne ograniczenia czasowe, dlatego zależy nam, aby dojazd na miejsce wypoczynku nie znajdował się za daleko. Chcąc być jak najszybciej na miejscu wybieramy ośrodki najbliżej się znajdujące. Jakie ośrodki w Austrii są najbliżej Polski?

narty Austria

źródło: pixabay.com

Jakie ośrodki w Austrii są najbliżej Polski?

Najbliżej znajdujące się Polski ośrodki w Austrii są zaraz za Wiedniem w tzw. Alpach Wiedeńskich. Choć w porównaniu do najbardziej popularnych ośrodków w Austrii nie są zbyt duże, są na pewno większe od tych znajdujących się w Polsce.

Daleko szukać nie trzeb, czyli Ostcherland

W regionie Ostcherland znajdziemy ośrodki narciarskie, które obejmują trzy szczyty górskie. Także i w tym miejscu trasy są dobrze przygotowane i zadbane, dostępne sa trasy dla bardziej zaawansowanych osób, jak i tych początkujących. W tym miejscu znajdzie się także trasa dla naszych pociech.

Lavantall- rozrywka dla każdego

Dolina Lavantall słynie z siedmiu terenów narciarskich, które znajdują się blisko siebie. Jeżeli wybierzemy się w to miejsce, do dyspozycji będziemy mieć 100 tras oraz 50 wyciągów. Jeżeli nasz urlop chcemy spędzić nie tylko jeżdżąc na nartach a uprawiając inne sporty to właśnie tu mamy taką możliwość, tory saneczkowe, czy funpark to jedne z kilku propozycji na aktywny urlop.

ośrodki Austria

źródło: pixabay.com

Co znajdziemy w Schladming

Obszar trochę bardziej oddalony od Polski, ale już dużo większy to Schladming znajduje się tam bardzo dużo wyciągów oraz różnorodne trasy i oczywiście lodowiec. Najdziemy tu aż cztery ośrodki narciarskie m.in. Planai, gdzie odbywają się narciarskie zawody pucharu świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *