Ośrodki narciarskie w Austrii

Jeśli już myślimy o wyjeździe na urlop, musimy też zastanowić się gdzie chcemy go spędzić. Obecnie mamy wiele możliwości, pojawia się coraz więcej ośrodków wypoczynkowych w przeróżnych miejscach na przykład nad morzem czy w górach.
I właśnie dlatego teraz z jednej strony jest łatwiej wybrać jakieś miejsce na odpoczynek takie jakie tylko chcemy, a z drugiej strony gorzej, gdyż jest ich tyle, że nie wiemy który wybrać.
austria

Wybierając się do Austrii na narty warto przejrzeć wszystkie ośrodki narciarskie, które się znajdują w interesującym nas regionie górskim. Będzie to ciężki wybór, gdyż jest ich tam około 116. Poniżej przedstawiamy trzy z najczęściej wybieranych ośrodków narciarskich w Austrii.

1. Bad Hofgatein – Bad Gastein – Angertal – Stubnerkogel – Schlossalm – to największy teren narciarski w dolinie Gastein. 90 kilometrów tras wyznaczono na stokach dwóch sąsiadujących ze sobą kopulastych wierzchołków oddzielonych od siebie doliną Anger (Angertal). Mimo stosunkowo niskiej jak na Alpy wysokości bezwzględnej (Stubnerkogel ma zaledwie 2250 m) ośrodek oferuje całkiem przyzwoitą – blisko 1400 m – różnicę wysokości pomiędzy górną stacją kolejki linowej a najniższym punktem w dolinie. Już na pierwszy rzut oka widać, że zarówno Bad Gastein, jak i Bad Hofgastein bardzo różnią się charakterem od nowych ośrodków sportów zimowych, jak Soelden czy Ischgl. Dominują tu okazałe, nobliwe hotele. Choć nie brakuje oferty apres ski to jednak jest tu zdecydowanie spokojniej.

Bad Hofgatein

2. Sölden– to jedyny ośrodek w Austrii, gdzie trasy na lodowcu bezpośrednio połączone są wyciągami z resztą terenów narciarskich. Całość tego rozległego obszaru, na którym wytyczono aż 148 km tras, składa się z trzech części, różniących się od siebie nieco charakterem. Początkującym poleca się zwłaszcza rejon przełęczy Giggijoch, gdzie na niebieskich trasach o szerokości kilkuset metrów można bezpiecznie ćwiczyć swoje umiejętności. Z kolei liczący ponad 3000 m n.p.m. Gaislachkogel to raj dla doświadczonych narciarzy. Natomiast miłośnicy szybkiej jazdy i wycinania szerokich łuków znajdą dla siebie najlepsze warunki na łagodnych, szerokich jak pas startowy trasach na lodowcach Tiefenbach i Rettenbach.

Sölden

3. Stubaier Gletscher – oferuje śnieg przez 10 miesięcy w roku. Sezon rozpoczyna się tu jesienią, a kończy w czerwcu lub lipcu kolejnego roku (zależy to od warunków śniegowych). Jeden z największych ośrodków narciarskich w Austrii posiada 24 wyciągi, z czego połowę stanowią wyciągi krzesełkowe, a drugą połowę gondole. Posiada także magiczny dywan, który zapewnia bezpieczeństwo oraz łatwość użytkowania dla dzieci i początkujących. Obszar na Schaufelspitze łączy słoneczne stoki na Gaißkar z terenami pokrytymi świeżym śniegiem na Fernau – Ferners. Ten ogromny obszar wielkości 110 km oferuje nartostrady o rozmaitym stopniu trudności, które znajdują się na wysokości od 1750 do 3333m.

Stubaier Gletscher

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *