Pitztal – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Poznaj niezwykły ośrodek narciarski. W nim z pewnością miło spędzisz zimowy urlop i nie będziesz mógł się nudzić. Sprawdź jakie atrakcje czekają na narciarzy!

Pitztal

Lodowiec Pitztal leży w Tyrolu. Jest to jeden z 5 najwyżej położonych ośrodków narciarskich w całym Tyrolu. Spośród innych ośrodków narciarskich, wyróżnia go kolejka Pitztaler Gletscher. Jest to najwyżej położona gondola w Austrii.

Tutaj sezon narciarski rozpoczyna się w październiku i trwa nawet do maja. Natomiast u podnóża lodowca, od grudnia czynna jest stacja Rifflsee. Najlepsze jest to, że te dwie stacje są ze sobą połączone.

Co ciekawe, gondola na lodowcu dociera na wysokość 3400 m n.p.m. Przy górnej stacji znajdziemy kawiarnię Cafe 3.440, z której rozciąga się malowniczy widok na Wildspitze, czyli najwyższy szczyt Tyrolu.

Stacja narciarska na lodowcu dostosowana jest dla dorosłych i dla dzieci. Specjalny karnet umożliwia darmową jazdę na nartach w towarzystwie 1 osoby dorosłej (która płaci tylko za siebie). Dodatkowo znajdziemy tam szkołę narciarską prowadzącą zajęcia dla najmłodszych oraz początkujących bez względu na wiek.

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Na lodowcu można uprawiać narciarstwo biegowe oraz skorzystać ze snowparku, w którym każdy poczuje dreszczyk emocji.

Ciekawostki:

  • Na wysokości 2480 m n.p.m. pośrodku terenu narciarskiego znajduje się cukiernia położona najwyżej w Europie. Tam każdy narciarz może zaopatrzyć się w słodkie pyszności.
  • Krzywa wieża w Pitztal – Jest to wieża kościelna, mierząca 64m. Zbudowana w stylu gotyckim, odchylona jest od pionu o 1 metr. Leży w parafii Wenns.
  • W dolinie Pitztal, a dokładnie w Waldertal znajdują się ziemne piramidy. Czyli stożkowe słupy ziemne. Ich widok jest po postu niesamowity, trzeba je zobaczyć.

Pitztal to dolina narciarka, w której czeka na ciebie ogromna liczba atrakcji. Warto lepiej ją poznać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *