Przygotowanie do sezonu

Przed każdym sezonem narciarskim, każdy powinien odpowiedni przygotować swoje ciało. Powinniśmy na kilka tygodni jeśli jest to możliwe rozpocząć serię ćwiczeń, by móc potem cieszyć się na stoku dobrą kondycją i poszaleć bez obaw o kontuzje. Bo właśnie najczęściej kontuzji ulegają osoby, które wybrały się na narty bez tak zwanej zaprawy. Wiemy już co trzeba zrobić przed wyjazdem w góry. Ale jakie ćwiczenia wykonać, by wystarczająco dobrze przygotować się do śnieżnego szaleństwa? Oto kilka porad i ćwiczeń odnośnie przygotowań.

a


Regularna aktywność sportowa przedłuży nam przyjemny czas spędzony na stoku. Każdy sport uprawiany na co dzień oddala nas od kontuzji podczas zimowych szaleństw. Sposobów na przedsezonowy trening jest bardzo dużo.

Ostatnio najpopularniejszą aktywnością jest bieganie. Nie będzie nas kosztowała wydatków pieniężny, a przygotuje nasze mięśnie do wzmożonego wysiłku na stoku.
Innym ciekawym ćwiczeniem jest chodzenie po schodach. Zamiast jeździć windą czy ruchomymi schodami wybierając zwykłe schody wyćwiczymy mięśnie naszych nóg.

 b
Pomocne są też takie ćwiczenia jak przysiady, wykroki, pompki czy podpór – „ deska”.
Można też uprawiać innego rodzaju sporty na przykład takie jak piłka nożna, siatkówka czy koszykówka. Dobrym rozwiązaniem jest również siłownia. Wiadomo, że kobiety za nią nie przepadają, a więc dla nich rozwiązaniem może być fitness i aerobic.
Ważnym elementem naszych przygotowań jest systematyczność wykonywanych ćwiczeń, a więc minimum dwa razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *