Raz, dwa, trzy, przed wejściem na stok ćwiczymy!

Szusowanie na nartach to świetna forma zimowej rozrywki. Jednak czasami podczas takiego szaleństwa można narobić sobie różnych kontuzji, ale przecież nie każdy dostaje urazu na stoku. Więc jak to jest?

Zanim wejdziemy na stok powinniśmy przygotować się pod względem kondycyjnym. Jeśli chcemy, aby nasz wyjazd narciarski był udany najpierw musimy zadbać o dobrą formę. Zanim wybierzecie dla siebie najlepszy ośrodek narciarski na przykład z narty-wlochy.pl najpierw zapoznajcie się z propozycjami ćwiczeń.

ski

Wzmacniamy łydki

Stajemy na płaskiej powierzchni, ważne jest, aby tak się ustawić, żeby w przypadku utraty równowagi mieć się czego złapać. W wolnym tempie wznosimy się na palcach stóp i również powoli wracamy do pozycji wyjściowej. Tego typu ruch powtarzamy 20 razy. Za każdym razem rozluźniamy łydkę ruszając nią na boki. Cykl ćwiczeń powtarzamy 3 razy. Tempo ćwiczeń powinno być powolne, dzięki temu mięśnie będą pracować bardziej intensywnie.

„Krzesełko”

Odwracamy się plecami do ściany, kucamy w taki sposób, aby plecy były oparte o ścianę, a nogi zgięte pod kątem prostym. Ważne jest to, aby kolana nie wychodziły przed piętę. Dzięki temu odciążymy kolana. Wytrzymujemy w tej pozycji chwilę i w wolnym tempie wstajemy. Następnie rozluźniamy mięśnie chodząc, a później stosujemy ćwiczenia rozciągające mięśnie ud. To ćwiczenie powtarzamy 3 razy.

narty

Wzmacniamy kręgosłup i nogi

Stajemy w rozkroku, w taki sposób, aby palce były skierowane na zewnątrz. Pięty powinny być skierowane do środka. Ręce zakładamy na biodra, w ten sposób będziemy czuć jak napinają się nasze mięśnie. Kolana nie powinny przekraczać linii palców stóp. W takiej pozycji schodzimy w dół jedynie uginając kolana. Podczas wykonywania tego ćwiczenia kręgosłup powinien być cały czas napięty, a my nie pochylamy się na boki, ani w przód i tył.

Dzięki tym trzeb podstawowym ćwiczeniom wzmocnisz swoje uda, nogi i plecy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *