SkiWelt Wilder Kaiser – czy warto tam jechać?

W Austrii mamy tyle znanych dolin i ośrodków narciarskich, że ciężko się zdecydować. Każdy z nich jest na swój sposób najlepszy bo ma to coś, co go wyróżnia. Tak również jest ze SkiWelt Wilder Kaiser. Tutaj dowiecie się jak niesamowite rzeczy mogą was tam spotkać.

SkiWelt

Źródło: http://austria-na-narty.pl/

SkiWelt Wilder Kaiser – położenie

Znajduje się nieopodal Monachium, do SkiWelt Wilder Kaiser dojedziemy w godzinę. Region ten leży u stóp masywu górskiego Wilder Kaiser.

Wyciągi

Przy stokach możemy skorzystać aż z 90 wyciągów, w tym 15 kabinowych, 36 krzesełkowych i 39 orczyków.

Trasy narciarskie

Początkujący narciarze mogą skorzystać ze 136 km tras łatwych, większośc z nich znajdziemy nieopodal miejscowości Ellmau. Na bardziej wymagających czeka 127 km tras, natomiast trasy bardzo trudne, przeznaczone dla miłośników adrenaliny liczą łącznie 17 km. Narciarze biegowi mogą skorzystać z 110 km tras.

Najdłuższa trasa w tym regionie ma w sumie 10 kilometrów długości, co ważne różnica poziomów wynosi 1200 metrów. Narciarze, którzy lubią jeździć na nartach w nocy, mogą skorzystać z oświetlonych tras które znajdą w miejscowości: Brixen im Thale, Soell oraz Westendorf.

Hotele

Tutaj sprawdzisz najciekawsze hotele austria-na-narty.pl

Karuzela

W SkiWelt możemy skorzystać z jednej z największych karuzeli narciarskich, która liczy w sumie 280 kilometrów tras narciarskich.

Snowparki

Znajdziemy je nieopodal Ellmau, Soell oraz Westendorf.

Źródło: http://austria-na-narty.pl/

Źródło: http://austria-na-narty.pl/

Najbardziej znane miejscowości

Ellmau – 820 m n.p.m. czyli najwyżej położona miejscowość, z największą ilością stoków (279 km). W tym miejscu narciarze mają do dyspozycji 90 kolejek oraz wyciągów. Na narciarzy biegowych czekają specjalnie przygotowane trasy. Oprócz tego, amatorzy kultury i historii mogą wybrać się do miejscowego muzeum, a także skorzystać z saun oraz basenów.

Soell – położona w samym centrum regionu narciarskiego na wysokości 703 m n.p.m. Tutaj możemy skorzystać z 10 km stoków i oświetlonych tras narciarskich. Oprócz tego mamy do dyspozycji 3 wyciągi. Natomiast w Hochsoell snowboardziści mogą skorzystać z 450 metrowej trasy i snowparku. Podczas pobytu w tym miejscu można wziąć udział w powożeniu psich zaprzęgów.

Westendorf – miejscowość ta leży na wysokości 783 m n.p.m. To istny raj dla miłośników Freestyle na snowboardzie i nartach, właśnie tutaj czeka na nich 28 metrowy kicker o nietuzinkowej nazwie „Big Mama”

Dodatkowe atrakcje w SkiWelt Wilder Kaiser

  • 4,5 kilometrowy tor saneczkowy
  • Specjalne trasy do wędrówek na rakietach śnieżnych
  • Lodowiska
  • Baseny
  • Sauny
  • Narciarstwo tourowe
  • Curling
  • Puby
  • Restauracje
  • Dyskoteki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *