Snowboard w Górnej i Dolnej Austrii

Dużym atutem jazdy na snowboardzie w Austrii jest odległość, najbliżej położony Polski snowpark znajduje się jedyne 500 km od polskiej granicy. Następne snowparki, choć znajdują się nieco dalej, nadal są warte sporej uwagi.

Górna Austria

Hochficht

źródło: pixabay.com

Hochficht

To wysunięty najbardziej na północ, teren narciarski w Austrii. To właśnie tutaj styka się Górna Austria z Bawarią i południowymi Czechami. To właśnie w tym miejscu znajduje się urlopowy raj all-inclusive dla całej rodziny. W czasie gdy dzieci są w szkółce narciarskiej, rodzice mogą wybierać spośród różnych snowbordowych i narciarskich atrakcji.

Hinterstoder Wurzeralm

źródło: pixabay.com

Hinterstoder Wurzeralm

To właśnie w tym miejscu zarówno dzieci, jak i bardziej doświadczone osoby mogą zjeżdżać śladami gwiazd narciarstwa aż do samej doliny. Trasy wypróbowane są przez zawodników Pucharu Świata.

Dachstein-West i Dachstein-Krippenstein

źródło: pixabay.com

Dachstein-West i Dachstein-Krippenstein

W Innere Salzkammergut znajduje się największy teren narciarski oraz najwyższa w Górnej Austrii. Dachstein wyznacza najbardziej południowy punkt w Górnej Austrii. Zimą cała ta okolica ubrana w biały śniegowy pusz zmienia się w raj na ziemi, w którym odnajdą się zarówno mali i duzi. Znajdują się tu najróżniejsze trasy o różnorakiej trudności, dlatego sprawdzą się one zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Także na terenie Dachstein-Krippenstein unosi się biały puch pod szusującymi nartami. Niewiarygodne 11 kilometrów zjazdu z Krippenstein w dół do Obertraun.

Dolna Austria

źródło: pixabay.com

Semmering-Hirschenkogel

Teren położony jest zaledwie 100 km od Grazu i Wiednia oferuje on atrakcyjną ofertę dla snowboardzistów(m.in. atrakcyjną trasę na „Czarodziejskiej Górze”, z której możemy także korzystać nocą, ponieważ jest ona oświetlona), jak i daje możliwość jazdy na nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *