Sölden – jadąc w Alpy koniecznie odwiedź to miejsce.

    Sölden to miejsce, w którym przez cały rok czekają na nas różne atrakcje. Tutaj nie ma czasu na nudę. Zarówno latem jak i zimą, każdy znajdzie coś dla siebie. Tutaj przedstawimy Wam sposoby na aktywne spędzenie urlopu w Sölden.

solden

Na początku warto wspomnieć gdzie dokładniej znajduje się Sölden. Otóż ten ośrodek narciarski leży w Austrii. To w tym miejscu odbywają się zawody Pucharu Świata FIS. Jest położony w dolinie Ötztal, na wysokości 1377 metrów nad poziomem morza.

Zimą jest to istny raj narciarski, w którym na miłośników białego szaleństwa czeka ponad 140 kilometrów tras zjazdowych. Sezon narciarski zaczyna się już we wrześniu, a kończy w kwietniu. Natomiast wiosną zmienia się w ośrodek turystyczny dla osób kochających piesze wędrówki po górskich zboczach.

solden3

W sezonie letnim turyści mogą korzystać z ponad 300 km tras pieszych. Na tych trasach, na zmęczonych turystów czeka około 46 schronisk, w których można nabrać sił na dalsze wędrówki. Krajobrazy są tam tak piękne, że po prostu trzeba je zobaczyć. Szlakami górskimi można dotrzeć na wysokość 3744 m.n.p.m. Podczas wyprawy można podziwiać bujną roślinność, jeziora i piękne góry.

Jeśli ktoś nie lubi pieszych wycieczek, to może skorzystać z wyciągu, który zawiezie nas na górskie szczyty lub wybrać się na wyprawę rowerową. Na miłośników rowerów górskich czeka wiele szlaków rowerowych, na których sprawdzą swoją wytrzymałość i możliwości.

Na osoby, które nie chcą się męczyć na górskich szlakach lub po prostu chcą dobrze wypocząć po męczącej wyprawie, czeka wiele odprężających atrakcji w hotelach. Tutaj można skorzystać np. z odprężających masaży, czy zabiegów kosmetycznych. Oprócz tego, Freizeit Arena oferuje wiele innych atrakcji, takich jak baseny, korty tenisowe itp.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *