Trasy w Austrii dla snowboardzistów

Wyjeżdżając na urlop poszukujemy miejsc, w których moglibyśmy się zatrzymać, odpocząć oraz co najważniejsze spotkać jak najwięcej atrakcji, byśmy się nie zanudzili.
W Austrii można znaleźć wiele atrakcyjnych ośrodków zarówno dla narciarzy jak i dla snowboardzistów. Jazda na desce nie jest łatwym zadaniem, wielu z nas się o tym przekonało. Jednak zamiłowanie do tego sportu ciągle wzrasta. Jak już wiemy w Austrii możemy znaleźć wiele ośrodków i atrakcji dla snowboardzistów poniżej jest opisanych kilka tras dla miłośników tego sportu.

LODOWIEC KITZSTEINHORN

1.  LODOWIEC KITZSTEINHORN (SALZBURGERLAND)- Zimą jest na nim 40km tras niebieskich i czerwonych, ale latem obszar znacznie się kurczy. 650 metrowy odcinek biegnie podziemnym korytarzem, a nawierzchnia jest ze sztucznego tworzywa. Najwyższe wymagania stawia nieoznakowana trasa zjazdowa, prowadząca obok schroniska „Salzburg Hutte” do środkowej stacji kolejek na Breitriesenalpe (1670 m).

pistenplan_kaprun_kitz_2010_01

2. AUSTRIA – LODOWIEC STUBAI (TYROL)– Jeden z 6 terenów w otoczeniu Insbrucku. 53 km tras zjazdowych, w tym tylko 5 km trudnych. Wyzwaniem są nieprzygotowane trasy Fernaumauer, Gasches Eck i 10 kilometrowa Wilde Grub’n.

3. Snowpark Kaunertal- oferuje Pro- kickerline z dwoma zeskokamki z każdej strony i table’ami o długości pomiędzy 8m a 15m oraz 100-metrowy half-pipe powodują u profesjonalistów przypływ adrenaliny. Początkujący freestylowcy mogą ćwiczyć swoje pierwsze skoki na Easy- kickerline. W oddzielonym narciarskim funparku znajduje się obszar do carvingu, specjalne wyboiste tereny oraz kilka sztucznych przeszkód. Czy to na frontside, czy backside, obeznani w technice jazdy na desce mają do dyspozycji raile o długości do 12m, co daje najlepsze warunki do slide’ów.

LODOWIEC STUBAI

4. Funpark Ischgl – Znajdują się w nim trzy wyciągi krzesełkowe są do dyspozycji
freeski-riderów oraz snowboardzistów i wywożą na górę funparku. Dodatkowo można ćwiczyć skoki, tricki i zjazdy w trzech różnych i odpowiednich do swoich możliwości obszarach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *