Trasy rowerowe w Zillertal

Masz ochotę na rowery górskie? Wybierz się do Zillertal. Jest to region narciarski, w który nawet latem spotkamy wielu turystów. O każdej porze roku znajdzie się coś ciekawego. W tym górskie szlaki rowerowe. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć.

Źródło: pixabay.com

Siła mięśni to podstawa
Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w kolarstwie górskim, powinieneś lub powinnaś wcześniej popracować nad wzmocnieniem siły nóg, wytrzymałości, kondycji oraz szybkości. Idealne w tym celu będą ćwiczenia na siłowni. Trenujmy nie tylko mięśnie nóg, ale zwiększmy siłę całego ciała.

Odpowiedni sprzęt
Do jazdy po górskich szlakach potrzebujesz rower górski z amortyzatorami, a także z lekką ramą dostosowaną do sylwetki. Koła roweru powinny mieć wielkość od 26 do 29 cali, zasada jest taka: im większe koła, tym większa szybkość, ale na trasach górskich szybkość nie jest najważniejsza. Co więcej, większe koła mają gorszą sterowność. Warto zadbać o to, aby rower miał opony antywstrząsowe, które zmnieszają ryzyko upadku, a także wpływają na lepszy komfort jazdy.

Stopnie trudności
Każdy szlak rowerowy ma oznaczony stopień trudności, rozróżniamy szlaki niebieskie, czerwone i czarne.
Szlaki niebieskie, są to szlaki najprostsze. Nie mają dużych nachyleń, a także trudnych długich podjazdów. Jest to bardzo dobra trasa dla osób początkujących. Panuje na niej mały ruch, co ważne, niebezpieczne miejsca są dokładnie oznaczone.
Większymi umiejętnościami musimy wykazać się na szlakach czerwonych, określanych jako średnio trudne. Rowerzyści na tym szlaku powinni mieć dobrą kondycję, a także posiadać umiejętności jazdy sportowej. Tutaj mamy ograniczoną widoczność, bardzo dużo zjazdów, zakrętów, podjazdów. Na tej trasie uważajmy na koleiny, szlabany, czy roboty przy wycince lasu.
Szlaki czarne wymagają od rowerzysty górskiego bardzo dużych umiejętności. Mamy dużo niebezpiecznych miejsc, trudne nachylenia terenu. Na tym szlaku należy wykazać się umiejętnością przewidywania i dostosowania się do aktualnej sytuacji na szlaku.

Źródło: pixabay.com

Na co uważać na rowerowym szlaku górskim:

  • Przed wejściem na rower załóżmy kask, który uchroni nas przed ewentualnymi skutkami upadku
  • Zawsze powinniśmy jechać z bezpieczną prędkością, dostosowanych do warunków na szlaku
  • Pieszych i turystów należy wyprzedzać ostrożnie i powoli
  • Wybierajmy szlaki dostosowane do naszych umiejętności
  • Zawsze trzymaj się oznakowanej trasy
  • Nie płosz zwierząt, to Ty jesteś tutaj gościem
  • Zaplanuj wyprawę tak, aby wrócić przed zmrokiem
  • Nie wjeżdżaj na tereny przeznaczone dla pracowników leśnych oraz rolnych

Sprawdzony hotel

Jeżeli szukasz hotelu w Zillertal dostosowanego do Twoich potrzeb, sprawdź propozycję biura podróży Ski Planet. Na ich stronie znajdziesz wiele ciekawych propozycji http://austria-na-narty.pl/hotele-i-apartamenty/zillertal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *