Tych atrakcji w austriackich Aplach nigdy nie zapomnisz!

Alpy niezaprzeczalnie się najpiękniejszych  zakątkiem Europy. Spacerując po tutejszych szlakach, wypoczywając nad jeziorem, czy też zwiedzając malownicze miasteczka, możemy poczuć się jak w bajce. Te miejsca w austriackich Aplach musicie zobaczyć!

źródło: pixabay.com

Innsbruck – jest to stolica Tyrolu, a tym samym jedno z najpiękniejszych miast Europy. Kiedy pogoda za oknem będzie sprzyjająca warto koniecznie wybrać się na taras widokowy, który znajduje się na szczycie skoczni narciarskiej, czyli Bergiel. W mieście tym czeka na nas także wiele innych atrakcji.

Hallstatt – jest to jednocześnie nazwa jeziora, jak i malowniczego miasteczka położonego w Aplach Salzburskich, zachęca do odwiedzenia nie tylko ze względu na swoje malownicze położenie, ale także kusi nas wieloma innymi atrakcjami.

Grossglocknerstrasse -wysokogórska droga alpejska, to jedna z najbardziej malowniczych dróg austriackich. Droga ta pnie się do krainy wiecznego śniegu. Przechodząc nią, możemy podziwiać zmieniającą się szatę roślinną oraz malejące ciśnienie atmosferyczne.

źródło: pixabay.com

Wodospady Krimml – są one głównym z powodów odwiedzania parku narodowego Wysokie Taury. Trasa z parkingu pod pierwszą kaskadę to zaledwie 10 minut, to właśnie tu zaczyna się 4-kilometrowa, wijąca się serpentynami i oferująca piękne trasy widokowe, trasa, która prowadzi do kolejnej kaskady. Poziom trudności trasy, który prowadzi do górnej kaskady, zwiększa się coraz bardziej, jednak nagrodą za ten wielki wysiłek są widoki nie z tej ziemi, przy słonecznej pogodzie pojawiają się wielobarwne zachwycające tęcze.

Dolina Raurisertal i miejscowość Rauris – to jedna z najstarszych miejscowości w Alpach Wschodnich. Obecnie w Rauris są 3 miejsca, które zostały wyznaczone po to, aby można pod okiem fachowców poszukiwać złota. Gorączka złota w tym miejscu obejmuje nie tylko turystów, ale także miejscowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *