Wybierasz się na narty do Austrii samochodem? Koniecznie sprawdź przepisy!

Rodzinny wyjazd na narty to świetny sposób na ferie zimowe, które z dnia na dzień są co raz bliżej. Już dziś warto zacząć planować wyjazd, by odpowiednio wcześnie zarezerwować sobie miejsce w hotelu. Jadąc na narty do Austrii samochodem, warto przypomnieć sobie najważniejsze przepisy. Kary za ich naruszenie są zdecydowanie surowsze, niż w Polsce.samochodem do Austrii na narty

Właśnie z tego powodu chcemy przedstawić Ci aspekty, na które trzeba zwrócić największą uwagę podczas podróżowania samochodem po Austrii.

Jakie dokumenty są niezbędne w Austrii?

Będąc w Unii Europejskiej niezbędny będzie dowód osobisty lub paszport.

Jakie ubezpieczenia?

Jadąc na narty warto mieć wyrobioną kartę NFZ-EKUZ, oprócz tego równie ważne jest ubezpieczenie NNW.

Obowiązkowym elementem w Austrii, tak jak i w Polsce jest posiadanie ważnego, opłaconego OC.

Tego nie może zabraknąć w Twoim samochodzie:

Na obowiązkowym wyposażeniu auta w Austrii jest:

  • Apteczka z asortymentem niezbędnym do udzielenia pierwszej pomocy. Przed wyjazdem warto ją sprawdzić i w razie potrzeby uzupełnić lub ewentualnie wymienić środki, które przekroczyły swoją datę ważności.
  • Trójkąt ostrzegawczy
  • Gaśnicę
  • Kamizelkę odblaskową, która jest niezbędna podczas awarii samochodu. Kierowca oraz pasażerowie muszą ją mieć na terenie niezabudowanym, autostradach, czy drogach szybkiego ruchu w przypadku konieczności opuszczenia uszkodzonego samochodu.
  • Łańcuchy śniegowe: podczas niekorzystnej pogody i złych warunków atmosferycznych czasami państwo wprowadza czasowy obowiązek jazdy z łańcuchami na kołach pojazdu na niektórych drogach.
Zmień opony na zimowe

 Jazda na oponach zimowych jest obowiązkowa od 1 listopada do 15 kwietnia. Ta zasada dotyczy pojazdów do 3.5t natomiast w przypadku pojazdów powyżej tej wagi tylko na osi napędowej, jeśli jednak nie posiada takich opon obowiązkowo zakłada łańcuchy śniegowe.

Światła mijania

U nas, w Polsce mamy obowiązek jazdy na światłach mijania przez cały czas, natomiast w Austrii jeździmy na nich w nocy, a w ciągu dnia włączamy je w czasie złych warunków atmosferycznych.

światła

Dzieci w samochodzie

Tylko dzieci, które ukończyły 14 rok życia i mają wzrost minimum 150 cm mogą używać pasów bezpieczeństwa bez podwyższającego siedziska, chyba że pasy przebiegają na lini gardła dziecka, wtedy trzeba zastosować podwyższenie. Dzieci, które nie skończyły 14 lat i nie osiągnęły wzrostu 150 cm muszą być przewożone w fotelikach.

Przygotuj się na opłaty

Warto wspomnieć, że od 2015 roku opłaty za winiety wzrosły.

Zapinaj pasy!

W Austrii jest to obowiązkowe, tak jak i w Polsce.

Rozmowy przez telefon

Możliwe jedynie przez zestaw głośnomówiący.

Sprawdź Aktualne przepisy drogowe w Austrii!

Zamieszczone tutaj informacje mają charakter jedynie informacyjny. Wybraliśmy tutaj tylko najważniejsze aspekty przepisów drogowych z Austrii. Aby dowiedzieć się więcej o obowiązujących przepisach dokładnie zapoznać się z najnowszymi przepisami drogowymi Austrii na ich oficjalnej stronie internetowej.

Źródło: camprest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *